Doğa uzun zamandır bunu yapıyor.

üreme nedir? Doğa zamanın başlangıcından beri hayvanlara seçici olarak yetiştirilmektedir. Sudan çıkan ilk canlıyla başladı ve nasıl nefes alacağını öğrendi. Islah bugün devam ediyor. Doğanın seçimi, sağlıklı bir arkadaş edinme kabiliyetine sahip olan sağlıklı atlarla yapıldı. Seçimimiz, gelecek kuşağın tutmak ve geliştirmek istediğimiz özellikleri veya özelliklere sahip atları seçerek yapılır. Vahşi doğada yalnızca en güçlü yenidoğan hayatta kalır. Bir bebek zebra veya antilop, doğduktan bir saat sonra annesinin sütüne ulaşamazsa ölecektir. Bu Doğa'nın yolu. Sadece güçlü olan hayatta kalır.

Kurt, erkeğin evcilleştirdiği ilk hayvandı. Dünya iklimi değişmeye başladığında ve lezzetli ormanlar ve ormanlar Buz Devri'nin başında çayırlık alanlara yön verdiğinde, sonunda birbirine karışacak ve birbirine bağlanacak iki farklı tür ortaya çıkıyordu. Kuzey Amerika'da, tilki benzeri bir yaratık kurt haline gelmek için adapte olmuş, çoğaltılmış ve gelişmiştir. Doğu Afrika'da bir grup primat, ağaç ortamından ayrılarak bugünkü erkekler haline geldi. Bir gün her iki tür yemek yahut daha iyi barınak bulmak için buzun üstünden geçerken bir araya geldi. Bildiğimiz kadarıyla birlikteydiler.

Seçici ıslahın başladığından emin değiliz. Bilim adamları, kurtların bir şeyleri öldürmeye çalışmak için sürüleri izlemek yerine kolayca yiyecek bulabildikleri insan kamplarına yakın durduğunu tahmin ediyorlar. Zamanla ikisi de birbirlerinin şirketine alıştı. Bir gün bir adamın annesiyle yalnız birkaç genç köpeği bulduğu mümkündür. Onları kampa götürmüş olabilir, öyle ki ölmeyeceklerdi. Onları yemek niyeti ile besleyebilir. Büyüdüklerinde bağ başladı. Başka bir teori, her zaman yakın oldukları için, yiyecek kaynaklarını korumak için kampa yaklaşan diğer hayvanlara havlamalarını ve saldırmalarını istiyorlar. Böylece insanlar onlardan bazılarını alarm sistemi olarak kullanmak üzere yakalamaya karar verdiler.

Hangisinin asıl sebebi hanginiz olursa olsun, birlikte yaşamaya başladılar. İster şans eseri isterse kesinti olsun, adam onunla yaşayan köpekler arasında var olan belirgin farkları fark etti. Bazıları daha hızlıydı, Diğerleri daha güçlü idi. Bazıları grubun geri kalanından daha yüksek sesle havladı. Böylece günlük hayatını kolaylaştıracak köpekleri yemeye ya da atmaya karar verdi. Seçilen köpekler, erkek ve kadın çoğalmaya başladı ve zamanla bütün hayvanlarının boyutu ve rengi birbirine benzedi ve onlara hoşlandığı diğer özellikleri paylaştı.

Elbette, ne yaptığına dair hiçbir fikri yoktu. İstediğini gerçekleştirmesi için hiçbir bilimsel ya da teknik bilgi ya da rehberlik yoktu. Ancak Doğa, insanın merakı ve sürekli büyümekte olan beyin hayvanları belirli amaçlar için ıslah etmeye başlamıştı.
.